Test nevelésbe kezd a szombathelyi színház

Farkas Bazsi 2021-02-23 17:29:40
Bemutatták a Weöres Sándor Színház művészeti tanácsának tagjait.

Társulati ülés keretében mutatta be Szabó Tibor, a szombathelyi Weöres Sándor Színház új igazgatója a teátrum művészeti tanácsának tagjait kedden.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

 

Az öttagú grémium feladata, hogy javaslatot tegyen a színház repertoárjának bővítésére, közreműködjön a következő évadok terveinek elkészítésében, segítse a jövőbeni társulat tagjainak kiválasztását, illetve olyan alkotókat segítsen megnyerni a közös munkának, akikkel együtt meghatározhatják a színház arculatát - mondta a direktor.

Hozzáfűzte: a jövőben a "testtudatosságot", vagyis a színpadi mozgásokat mint művészi eszközt is erősíteni szeretnék, ezt tükrözi - az igazgató felkérésére - a művészeti tanács összetétele is, ugyanakkor nem kell attól tartani, hogy valamiféle "táncszínházzá" szeretnének válni.

Változatlanul fontosnak tartom, hogy jó értelemben véve "népszínház" legyünk, ügyelve a műfaji sokszínűségre, vállalva, hogy a színház a kultúra terjesztésének eszköze, amelynek széles körben ki kell szolgálnia a közönsége igényeit - mondta.

Ismertetése szerint a Weöres Sándor Színház művészeti tanácsának tagjai lettek Nagy Cili színművész-rendező, Horváth Csaba rendező-koreográfus, Kiss Csaba Jászai Mari-díjas rendező, József Attila-díjas drámaíró, Nagy Péter István fizikai színházi koreográfus, a celldömölki Soltis Lajos Színház művészeti vezetője, valamint Szárdár Tagirovszkij rendező.

Szabó Tibor, aki február elsejétől vezeti a Weöres Sándor Színházat, elmondta: az idei évad befejezése a koronavírus-járvány miatt egyelőre bizonytalan.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Szavai szerint az elmúlt hónapok során a társulat folyamatosan dolgozott, több új előadás jött létre vagy formálódik. Bemutatásra vár Molnár Ferenc A Pál utcai fiúk című műve Réthly Attila rendezésében, Mike Leigh Abigali bulija című színdarabja Czukor Balázs rendezésében, Samuel Beckett A Játszma vége című színműve Zsótér Sándor adaptációjában és Ion Luca Caragiale Farsangi játék című vérbő komédiája Mohácsi János rendezésében.

Hozzátette: a következő évadban nyolc bemutatóval számolnak, a műsortervről még nem született döntés, a társulati névsor is formálódik még, a szereposztások véglegesítése márciusban várható, a közönséggel pedig májusban ismertetik a műsortervet - tudósította az MTI.

Szólj hozzá!

Magyar Péter most a Fidesz rendes évi kötcsei piknikét akarja meghekkelni

A településen tart összejövetelt a legnagyobb ellenzéki párt, ahol azt ígérik, hogy bemutatkoznak a TISZA új arcai is.

Szünetelhet az ivóvízellátás Marcalváros mindkét oldalán Győrben

A Bakonyi és a Lajta út kereszteződésében történt csőtörés. 

Holtan találták meg az eltűnt 2 éves miskei lány

A gyanú szerint a kislányt J. Dávid 24 éves miskei férfi ölhette meg.

Kampánynyitót tartott Szombathelyen a Mi Hazánk

Bemutatkoztak a párt új országgyűlési képviselőjelöltjei is.

Ismét behálóznak a textilek a Szombathelyi Képtárban

Jön a IX. Nemzetközi Textilművészeti Triennálé.

Így fog kinézni a megújuló, társasházi funkcióra váltó egykori szombathelyi ISIS Hotel

A befektető első körben ugyan extravagánsabb kinézetet szeretett volna adni, de városképbe illeszkedés miatt marad a régi homlokzati megjelenés.

Tarr Zoltán: A Tisza-adó a rogáni propaganda szüleménye

A politikus azt hangsúlyozza, hogy a Tisza adójavaslataival a fideszesek is jól fognak járni.

A Tisza Pártot lejárató kampány videót fizetett közpénzből privát Facebook-oldalán az energiaügyi miniszterhelyettes - állítja a Momentum

Vajon Czepek Gábor helyett az Energiaügyi Minisztérium, vagyis a magyar emberek fizették a számlát?

Kapacitást növelt a GYHG az egyik győri szelektív szigeten

Egy tűzeset miatt volt indokolt a döntés. 

A 2026-os parlamenti választás esélyeit latolgatva végez Szombathelyen és környékén felmérést a Publicus

Meleg Zita Mária és Csiszár Zsófia, mint a Tisza párt lehetséges jelöltjei szerepelnek a kérdőíven.

Az augusztus is a Tisza vezetésével zárult

A Republikon kutatása szerint 4 százalékponttal vezet a Tisza Párt a Fidesz-KDNP előtt a teljes népesség körében.

Botrány, botrány hátán a győri kajak-kenu céltorony körül

Sajtóhibák, vádak és jogi fenyegetések árnyékában.

Hulladékkal bizniszelt egy sárvári férfi, csakhogy nem volt hozzá engedélye

2 millió forintos vagyonelkobzást kér rá az ügyészség.

Forgalomkorlátozás van az M1-es autópályán Lébénynél, mindkét irányban

Mosonszentmiklós külterületén több gépjármű ütközött.

Városgondozási gépek kiválasztása – Mire kell figyelni?

Ahogy azt a híreket olvasva is érzékelhetjük, a települések fenntartása összetett és folyamatos feladat, amely az év minden szakában jelen van: tavaszi és nyári zöldterület-ápolás, őszi lombeltakarítás, téli hó és síkosságmentesítés.

Vasvárról kap új rendőrkapitányt Körmend

Balogh Gábor október 1-től irányíthatja a Rába-parti kapitányságot.